fbpx

Jak obsługiwać oczyszczacz powietrza zdalnie?

Oczyszczacz powietrza może być wartościowym kompanem w każdym domu. Nawet jeśli staramy się nie wietrzyć mieszkania, zanieczyszczone powietrze z zewnątrz może dostać się przez najmniejszą szczelinę. Często nie zdajemy sobie sprawy, że smog, pyły i szkodliwe cząsteczki, takie jak alergeny czy zarodniki grzybów, są obecne w naszym mieszkaniu. Decydując się na zakup oczyszczacza, podejmujemy walkę o nasze zdrowie – zwłaszcza dróg oddechowych.

Wokół oczyszczaczy pojawia się mnóstwo pytań. Czy są skuteczne? Czy są głośne? Czy filtry trzeba często wymieniać? Jak obsługiwać oczyszczacz? Na szczęście producenci dbają o zdrowie i komfort klientów, dlatego tworzą urządzenia maksymalnie nowoczesne i dopasowane do potrzeb. Obsługa oczyszczacza nie musi być trudna i może odbywać się z dowolnego miejsca w mieszkaniu.

Aplikacja mobilna do obsługi oczyszczacza

Aplikacje mobilne na smartfony są tworzone głównie po to, by ułatwić nam życie. Podobnie pomyśleli producenci oczyszczaczy powietrza. Wśród wielu programów w sklepie internetowym można znaleźć także te służące do obsługi tego sprzętu. Oczywiście nie każde urządzenie posiada opcję sterowania zdalnego, ale kupując oczyszczacz Coway AIRMEGA 300S, mamy możliwość obsługiwania go przy użyciu swojego telefonu.

Jak to działa? Urządzenie ma wbudowany moduł WiFi, dzięki czemu możemy połączyć się z nim poprzez aplikację IOCare. Pobieramy ją ze sklepu Google Play, jeżeli używamy telefonu z Androidem lub z App Store, jeżeli jesteśmy użytkownikami produktów Apple i instalujemy na naszym telefonie. Aplikacja posiada kilka przydatnych zakładek. W jednej z nich możemy sterować urządzeniem – włączać i wyłączać, a także regulować prędkość wentylatora i czas, na który ustawione jest oczyszczanie. W innych zakładkach możemy monitorować jakość powietrza w pomieszczeniu. Bardzo przydatna do zdalnej obsługi oczyszczacza jest zakładka ze stanem zużycia poszczególnych filtrów. IOCare powiadomi Cię również o konieczności wymiany danego filtra lub wyczyszczenia filtra wstępnego. Coway idzie z duchem czasu i automatyzuje procesy. Dzięki IOCare możesz szczegółowo dostosować pracę oczyszczacza w zależności od dnia tygodnia oraz godziny. Wystarczy w aplikacji zaprogramować tryb pracy w danych godzinach i dniach, a następnie korzystać z funkcjonalności oczyszczacza. Wszystko dla wygody klienta, który chce cieszyć się czystym powietrzem.

Obsługa manualna oczyszczaczy

Oczywiście obsługa zdalna jest ogromną wygodą, niestety nie każdy oczyszczacz jest wyposażony w taką możliwość. Część urządzeń nadal wymaga obsługi manualnej. Jednak dzięki atrakcyjnemu, nowoczesnemu designowi oraz przejrzystemu panelowi sterowania, nie będzie to wyzwaniem nawet dla osób mniej obytych z technologią.

Oczyszczacze posiadają bardzo intuicyjne sterowanie, dzięki przyciskom widocznym na obudowie urządzenia. Każdy z nich jest odpowiednio oznaczony i odpowiada między innymi za włączenie oraz wyłączenie urządzenia, kontrolę prędkości wentylatora, tryb Eco lub Nocny. To właśnie ten drugi tryb powinien być wykorzystywany przez urządzenie w czasie snu. Oczyszczacze Coway Classic oraz Coway Storm posiadają czujnik światła, dzięki któremu automatycznie przechodzą w Tryb Nocny, gdy użytkownik zdecyduje się pójść spać. W oczyszczaczu Coway Airmega 300S można skorzystać z kolejnego udogodnienia związanego z aplikacją IOCare. Wystarczy zaprogramować swój tryb nocny w określonych godzinach i nie martwić się o ręczne przestawianie oczyszczacza.

Niektóre z urządzeń mają również przycisk wymiany filtra, służący resetowi okresu wymiany wkładów filtracyjnych. Dzięki niemu będziesz pamiętać, kiedy wymienić filtry HEPA i z aktywnego węgla. Na szczęście większość produktów posiada także opcję trybu Auto – wystarczy użyć tej funkcji, by oczyszczacz automatycznie dopasował tryb swojej pracy do warunków panujących w pomieszczeniu. Oczyszczacze powinny być aktywne przez całą dobę, by spełniały swoje zadanie w 100%, dlatego działanie tego trybu opartego na czujnikach jest tak istotne dla użytkownika. Większość z tych funkcji w oczyszczaczu Coway Airmega 300S wspomaga aplikacja, dzięki której nie musisz ręcznie zmieniać trybów pracy urządzenia.