fbpx

Wspieramy polskie szpitale w walce z koronawirusem

53 oczyszczacze powietrza Coway o wartości blisko 122 tys. zł brutto trafiły do placówek medycznych. Urządzenia będą pracowały w pomieszczeniach, w których diagnozowani i leczeni są pacjenci zarażeni koronawirusem oraz osoby, które przechodzą testy.

W walce z pandemią koronawirusa liczy się każda pomoc. Ta, która poprawia komfort i bezpieczeństwo personelu medycznego i pacjentów, wydaje się szczególnie istotna. Dlatego firma Opus Sp. z o.o. razem z koreańską firmą Coway przekazały urządzenia do oczyszczania powietrza 18 polskim szpitalom udzielającym świadczeń w związku z przeciwdziałaniem COVID-19. Łączna wartość rynkowa darowizny to prawie 122 tys. zł brutto.

Do placówek trafiły nowoczesne oczyszczacze Coway Airmega 300S. To kompaktowe i ciche urządzenia o wysokiej wydajności (do 490 m3/h w pełnym zakresie pracy trybu auto). Badania Uniwersytetu w Seulu potwierdziły ich wysoką skuteczność w usuwaniu wirusów – wynosi ona aż 99,9%.

Partnerem i koordynatorem projektu darowizny urządzeń do oczyszczania powietrza dla polskich placówek jest Polska Federacja Szpitali. Federacja wytypowała miejsca, które najbardziej potrzebują wsparcia, ale również te, których zarząd pozytywnie ocenił potencjalną skuteczność oczyszczaczy powietrza w poprawie bezpieczeństwa i komfortu personelu i pacjentów.